El. MŚ: Osiem bramek i siódme zwycięstwo Hiszpanii, Włosi pokonali Izrael

salajean/Shutterstock
Liechtenstein przegrał u siebie z Hiszpanią 0:8 (0:4) w spotkaniu ósmej kolejki grupy G eliminacji MŚ 2018 w strefie Europy.
Na Rheinpark Stadion w Vaduz po dwie bramki dla gości zdobyli Alvaro Morata oraz Iago Aspas, a na listę strzelców wpisali się również Sergio Ramos, Isco oraz David Silva, który popisał się kapitalnym uderzeniem z rzutu wolnego. Wynik ustalił Maximilian Goppel, który minutę przed końcem niefortunnie skierował piłkę do własnej bramki.
Dzięki siódmej wygranej w tych eliminacjach "La Furia Roja" umocniła się na prowadzeniu w tabeli. Zespół z Alp doznał ósmej porażki i zamyka klasyfikację.
Na drugiej pozycji pozostaną Włosi. Czterokrotni mistrzowie świata po blamażu w Madrycie zdołali pokonać przed własną publicznością Izrael 1:0.
Na Mapei Stadium-Citta del Tricolore w Reggio Emilia zwycięskiego gola strzelił głową Ciro Immobile, któremu osiem minut po przerwie świetnie dośrodkował w pole karne Antonio Candreva.

Liechtenstein - Hiszpania 0:8 (0:4)

Bramki: Ramos 3, Morata 15, 54, Isco 16, Silva 39, Iago Aspas 51, 63, Goppel 89-samobójcza.