El. MŚ: Planowe zwycięstwo Serbii, remis Gruzji z Irlandią

katatonia82/Shutterstock
Serbia wygrała przed własną publicznością z Mołdawią 3:0 (2:0) w meczu siódmej kolejki grupy D eliminacji MŚ 2018 w strefie Europy.
Na obiekcie im. Rajko Miticia w Belgradzie jeszcze w pierwszej połowie do siatki rywali skutecznie przymierzyli Mijat Gacinović oraz Aleksandar Kolarov. Dziewięć minut przed końcem sukces przypieczętował Aleksandar Mitrović.
Dzięki czwartej wygranej w tych eliminacjach podopieczni Slavoljuba Muslina objęli samodzielne prowadzenie w tabeli. Mołdawianie doznali piątej porażki i zamykają klasyfikację.
Na piątej lokacie pozostała Gruzja, która zremisowała u siebie z Irlandią 1:1. Niepokonana wciąż ekipa z Zielonej Wyspy pozostała na drugiej pozycji i traci dwa punkty do liderujących Serbów. Obie drużyny spotkają się ze sobą w przyszłym tygodniu w Dublinie.