El. MŚ: Polska rozbiła Armenię! Hat trick Lewandowskiego!

asinfo
Polska pokonała Armenię 6:1 w meczu wyjazdowym w Erywaniu w ramach eliminacji do mistrzostw świata w Rosji.
Relację na żywo z tego spotkania możecie przeczytać TUTAJ.
Już sam początek meczu przyniósł Polakom bramkę. Łukasz Piszczek urwał się obrońcom na prawym skrzydle, dobiegł do końcowej linii i wyłożył piłkę na piątym metrze. Dopadł do niej Kamil Grosicki i wpakował do siatki.
W kolejnych minutach Polacy jeszcze bardziej zaznaczyli swą przewagę na boisku. Reprezentanci Polski rozgrywali, atakowali, a ich rywale musieli uciekać się do faulowania.
Właśnie jedna z takich sytuacji dała Polsce kolejnego gola. Przed polem karnym został sfaulowany Piotr Zieliński. Do piłki podszedł Robert Lewandowski i – jak to ma w zwyczaju – rzut wolny zamienił na gola.
Po kilku minutach wynik podwyższył nie kto inny, tylko właśnie Lewandowski. Przeciwnicy pogubili się w obronie, przez co Polakom przypadł rzut wolny pośredni zaledwie pięć metrów od bramki. Do piłki znów podszedł Lewandowski, huknął pod nogami podskakujących obrońców i zmienił wynik na 3:0 dla Polski. Tym samym stał się liderem strzelców wszech czasów reprezentacji Polski.
Gdy wydawało się, że Polacy zdobędą czwartego gola, z trafienia cieszyli się Armeńczycy. W 39. minucie Mchitarjan dograł z rzutu rożnego, do piłki dopadł Hambardzumjan i Szczęsny musiał wyciągać piłkę z siatki.
Do przerwy wynik nie uległ już zmianie i Polacy zeszli do szatni z dwubramkowym prowadzeniem.
Po przerwie gra na chwilę się wyrównała, aż w 58. Szczęsny rozpoczął akcję dalekim wybiciem, Piszczek zgrał do Błaszczykowskiego, a nasz skrzydłowy po indywidualnym rajdzie wpakował piłkę do bramki uderzeniem z linii pola karnego.
Po kolejnych sześciu minutach Polacy podwyższyli na 5:1. Grosicki dopadł do piłki w polu karnym, podał wzdłuż linii bramkowej. Z piłką minął się jeden z naszych zawodników, lecz na miejscu był niezawodny Robert Lewandowski. Kapitan reprezentacji Polski wpakował piłkę do bramki i mógł się już cieszyć z trzech goli w jednym meczu.
W końcówce spotkania wynik podwyższył Rafał Wolski, który dopadł do bezpańskiej piłki w polu karnym Armenii. Polacy zwyciężyli 6:1 i umocnili się na pozycji lidera w grupie. Teraz pozostaje tylko czekać na wynik meczu Czarnogóra - Dania.
***
Armenia – Polska 1:6 (1:3)

Bramki: Hambardzumjan 39 - Grosicki 2, Lewandowski 18, 25, 64, Błaszczykowski 58, Wolski 90
Armenia: Meliksetian – Howhannisian, Hambardzumjan, Woskanian, Edigarjan – Kadimjan (Malakjan, 62), Korjan (Manuczarjan, 66), Malakjan, Michitarjan, Adamjan (Manojan, 74) – Barseghjan.
Polska: Szczęsny - Piszczek, Glik, Pazdan (Cionek, 85), Bereszyński - Błaszczykowski, Krychowiak, Linetty (Mączyński, 59), Zieliński, Grosicki (Wolski, 72) - Lewandowski.
Sędziował: Matej Jug (Słowenia).

Żółte kartki: Manojan, 84.