El. MŚ: Polska rozgromiona w Danii. Fatalny mecz kadry Nawałki

asinfo
Reprezentacja Polski przegrała na wyjeździe z Danią 0:4 w piątkowym meczu 7. kolejki grupy E eliminacji mistrzostw świata 2018. To pierwsza porażka "Biało-Czerwonych" w walce o mundial w Rosji.
Od początku spotkania to gospodarze mieli przewagę i stwarzali sobie sytuacje pod bramką Łukasza Fabiańskiego. Już w pierwszej akcji Thomas Delaney mocno przymierzył z dystansu i polski golkiper przerzucił piłkę nad poprzeczką. W 16. minucie był już jednak bezradny. Z rzutu rożnego dośrodkował Christian Eriksen, a Delaney, który uciekł obrońcom, strzałem głową umieścił futbolówkę w bramce.
Gra podopiecznym Adama Nawałki nie układała się w ogóle. Dodatkowo boisko po nieco ponad pół godzinie gry musiał opuścić z powodu problemów żołądkowych Łukasz Piszczek, którego zmienił Thiago Cionek. "Biało-Czerwoni" grali bardzo nerwowo i niedokładnie. Tuż przed przerwą, w prostej sytuacji, piłkę stracił Kamil Glik. Eriksen dośrodkował w pole karne, gdzie zupełnie niepilnowany Andreas Cornelius strzałem z powietrza trafił na 2:0.
W 59. minucie Polacy stracili trzecią bramkę. Najpierw źle wybił piłkę Michał Pazdan, następnie przed siebie odbił ją Fabiański, a Nicolai Jorgensen między nogami obrońcy Legii posłał futbolówkę do siatki. W 80. minucie rezultat ustalił Eriksen, pięknym i mocnym strzałem zza pola karnego, nie dając żadnych szans na interwencję golkiperowi Swansea City AFC.
Liderem grupy pozostaje Polska, która ma 3 punkty przewagi nad Czarnogórą. Taką samą stratę mają Duńczycy, plasujący się na trzecim miejscu.
4 września Polska zagra u siebie z Kazachstanem. Dania tego dnia zmierzy się na wyjeździe z Armenią.
Przeczytaj naszą relację na żywo z tego spotkania TUTAJ.