El. MŚ: Remisy Francji z Białorusią i Szwecji z Holandią, męczarnie Bułgarii z Luksemburgiem

Marco Iacobucci EPP/Shutterstock
Aż siedem goli padło we wtorkowym meczu grupy A eliminacji piłkarskich MŚ 2018, w którym Bułgaria pokonała 4:3 Luksemburg. Dublet w tym spotkaniu ustrzelił luksemburski napastnik Aurelien Joachim, a zajęło mu to niespełna dwie minuty.

I chociaż wynik tego starcia otworzył w 16. minucie Dimitar Rangelov, to pozostałe sześć bramek oglądaliśmy już w drugiej części gry. Przez dłuższy czas utrzymywał się remis, dopiero trafienie grającego na co dzień w Spartaku Moskwa Iwelina Popowa, uruchomiło lawinę. Najpierw Stojanova pokonał Florian Bohnert, na co również golem odpowiedział znany polskim kibicom z występów w Lechu Poznań, Aleksandar Tonev.

W innym spotkaniu tej grupy Szwecja zremisowała z Holandią 1:1. Bramkę dla gospodarzy zdobył w 43. minucie Marcus Berg, a dla gospodarzy, wciąż będący w wysokiej formie, Wesley Sneijder, który w swoim piłkarskim CV ma występy m.in. w Interze Mediolan i Realu Madryt.

Bezbramkowym remisem zakończyło się starcie na Borisov Arena, w którym Białoruś podejmowała Francję. Podopieczni Didiera Deschampsa, chociaż są wicemistrzami Europy, pokazali w tym meczu bardzo niewiele.