El. MŚ: RPA wygrała z Burkiną Faso

zojkeram/Shutterstock
Republika Południowej Afryki pokonała u siebie Burkinę Faso 3:1 (3:0) w meczu piątej kolejki grupy D decydującej fazy eliminacji MŚ 2018 w strefie Afryki.
Na murawie Soccer City w Johannesburgu prowadzenie gospodarzom zapewnił już w pierwszej minucie spotkania Percy Tau.
Jedenaście minut przed przerwą podwyższył Themba Zwane, a w doliczonym czasie pierwszej połowy trzecią bramkę strzelił Sibusiso Vilakazi. Honorowego gola dla przyjezdnych zdobył trzy minuty przed końcem Alain Traore.
Reprezentacja "Bafana Bafana", która kończyła zawody w osłabieniu, odniosła w ten sposób premierowe zwycięstwo w tej fazie kwalifikacji, ale nadal zamyka klasyfikację.
Popularne "Ogiery" doznały natomiast pierwszej porażki, ale zachowały pozycję lidera tabeli tej grupy, w której rywalizują jeszcze Senegal i Wyspy Zielonego Przylądka.