El. MŚ: Salah dał awans Egiptowi

Marco Iacobucci EPP / shutterstock.com
Egipt wygrał przed własną publicznością z Kongo 2:1 (0:0) w meczu piątej kolejki grupy E decydującej fazy eliminacji MŚ 2018 w strefie Afryki.
Na Borg El Arab Stadium w Aleksandrii prowadzenie gospodarzom zapewnił siedemnaście minut po przerwie Mohamed Salah. Wyrównał dwie minuty przed końcem Arnold Bouka Moutou.
Emocje sięgnęły zenitu, gdy w piątej minucie doliczonego czasu gry sędzia podyktował rzut karny dla gospodarzy. Zimną krew zachował jednak Salah i po trafieniu z "jedenastki" pomocnika Liverpoolu miejscowi kibice mogli cieszyć się z niezwykle ważnych trzech punktów.
"Faraonowie" dzięki czwartej wygranej w tej fazie eliminacji zapewnili sobie już pierwsze miejsce w grupie i bezpośredni awans na mundial w Rosji.
Przed ostatnią kolejką, zaplanowaną na początku listopada, na drugiej lokacie jest Uganda, tracąca do lidera cztery "oczka". Trzecie miejsce zajmuje Ghana, a stawkę zamykają, bez zwycięstwa w dorobku, popularne "Czerwone Diabły", które w niedzielę zdobyły dopiero drugi punkt na tym etapie zmagań.