El. MŚ: Serbia jedzie do Rosji, Irlandia powalczy w barażach

katatonia82/Shutterstock
Walia przegrała u siebie z Irlandią 0:1, natomiast Serbia wygrała przed własną publicznością z Gruzją 1:0 w najważniejszych meczach 10. kolejki grupy D eliminacji MŚ 2018 w strefie Europy.
Na Cardiff City Stadium goście objęli prowadzenie trzynaście minut po przerwie, kiedy to Jeff Hendrick niemal z linii końcowej boiska dośrodkował precyzyjnie piłkę w pole karne i James McClean silnym płaskim uderzeniem zaskoczył golkipera gospodarzy.
Dzięki piątej wygranej w tych eliminacjach drużyna z Zielonej Wyspy awansowała na drugie miejsce i zagra w listopadowych barażach. "Czerwone Smoki", które grały bez kontuzjowanego Garetha Bale'a, doznały dopiero pierwszej porażki i spadły na trzecią lokatę.
Pierwszą pozycję utrzymała Serbia, która na zakończenie walki o mundial pokonała skromnie Gruzję. Na Stadionie Rajko Mitica w Belgradzie zwycięskiego gola zdobył szesnaście minut przed końcem strzałem w długi róg z kilku metrów Nemanja Gudelj. Dzięki niemu zespół z Bałkanów zagra w przyszłym roku na turnieju w Rosji.
Zespół zza Kaukazu, podobnie jak zamykająca tabelę Mołdawia, zakończył zmagania w tych kwalifikacjach bez zwycięstwa w dorobku. Dopiero na czwartej lokacie grupę ukończyła natomiast Austria, która straciła ostatecznie do Walii dwa punkty.