El. MŚ: Słowacja wywalczyła drugie miejsce w grupie F

MediaPictures.pl / shutterstock.com
Reprezentacja Słowacji pokonała u siebie Maltę 3:0 w meczu grupy F eliminacji mistrzostw świata 2018 i dzięki temu zajęła drugie miejsce. Wcześniej awans z tej grupy zapewniła sobie Anglia, która w wygrała na wyjeździe z Litwą 1:0.
Zgodnie z przewidywaniami Słowacja pewnie pokonała Maltę 3:0. W 33. minucie bramkę dla niej zdobył Adam Nemec. W 62. minucie ten sam zawodnik skompletował dublet. Niedługo potem rezultat ustalił Ondrej Duda.
Taki sam dorobek punktowy Słowacy mieli Szkoci, którzy zremisowali w Słowenii 2:2. W 32. minucie gola dla gości strzelił Leigh Griffiths. Napastnik oddał strzał lewą nogą z powietrza z ostrego kąta. Piłka odbiła się jeszcze od słupka i wpadła do bramki Jana Oblaka. Tuż po przerwie do remisu doprowadził Roman Bezjak. Ten sam zawodnik w 72. minucie zdobył drugą bramkę. W samej końcówce gole na wagę remisu strzelił Robert Snodgrass, ale dla Szkotów to było za mało.
Pierwsze miejsce w grupie z 26 punktami na koncie zajęła Anglia, która wywalczyła bezpośredni awans na mundial. Drugie miejsce, które może pozwolić na grę w barażach, zajęła Słowacja z 18 "oczkami" Na trzecim miejscu uplasowała się z takim samym dorobkiem Szkocja. Słowenia zajęła piątą pozycję ze zdobytymi 15 punktami.