El. MŚ: Szwajcaria i Chorwacja bliżej mundialu w Rosji

Oleh Dubyna/Shutterstock
Irlandia Północna uległa Szwajcarii 0:1 (0:0), natomiast Chorwacja rozbiła Grecję 4:1 (3:1) w pierwszych meczach barażowych o awans na MŚ 2018. Rewanże w tych parach zaplanowano na niedzielę.
Na Windsor Park sukces przyjezdnym zapewnił trzynaście minut po przerwie strzałem z rzutu karnego Ricardo Rodriguez. Drużynie z Wysp Brytyjskich nie udało się odrobić strat i doprowadzić chociaż do wyrównania.
Z kolei na Maksimir Stadion prowadzenie gospodarzom dał uderzeniem z rzutu karnego Luka Modrić. Sześć minut później podwyższył z bliska po składnej zespołowej akcji Nikola Kalinić.
Kwadrans przed przerwą kontaktową bramkę, po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, uzyskał głową Sokratis Papastatopulos, ale zaledwie trzy minuty później odpowiedział skutecznie również po strzale głową Ivan Perisić, wykorzystując przytomne zagranie od Sime Vrsaljko.
Obrońca Atletico Madryt cztery minuty po zmianie stron zaliczył drugą asystę, kiedy po błędzie defensywy rywali czwartego gola dla Chorwatów zdobył Andrej Kramarić. Podopieczni Zlatko Dalica utrzymali ten bardzo korzystny wynik do końcowego gwizdka arbitra i są w komfortowej sytuacji przed rewanżem na terenie mistrzów Europy z 2004 roku.
* * * * * *

Wyniki czwartkowych spotkań barażowych:
Irlandia Północna - Szwajcaria 0:1 (0:0).

Bramka: Ricardo Rodriguez 57-karny.
Chorwacja - Grecja 4:1 (3:1)

Bramki: Modric 13-karny, Kalinic 19, Perisic 33, Kramaric 49 - Papastatopulos 30