El. MŚ: Tunezja coraz bliżej awansu

Maxisport/Shutterstock
Gwinea przegrała u siebie z Tunezją 1:4 w najciekawiej zapowiadającym się meczu piątej kolejki grupy A decydującej fazy eliminacji MŚ 2018 w strefie Afryki.
Na Stade du 28 Septembre w Conakry prowadzenie gospodarzom zapewnił dziewięć minut przed przerwą Naby Keita. Później jednak trzykrotnie do siatki miejscowych celnie przymierzył Youssef Msakni, a do efektownego sukcesu gości przyczyniło się również trafienia Mohameda Bena Amora.
Dzięki czwartej wygranej "Orły Kartaginy" zapewniły sobie pierwsze miejsce w tabeli grupy A i zarazem wyjazd na mundial w Rosji.
Tracąca trzy punkty i druga w klasyfikacji Demokratyczna Republika Konga nie jest już w stanie wyprzedzić Tunezji ze względu na gorszy bilans bezpośrednich spotkań.