El. MŚ: Wygrana Stanów Zjednoczonych i Meksyku

Celso Flores, wikipedia
Reprezentacja Stanów Zjednoczonych pokonała Panamę 4:0, a Meksyk wygrał z Trynidadem i Tobago 3:1 w meczach 9. kolejki eliminacji MŚ 2018, rozegranych w ramach strefy CONCACAF.
Reprezentacja USA dzięki wygranej wciąż zachowała szansę na awans do przyszłorocznych mistrzostw świata. Na Orlando City Stadium dwie bramki dla drużyny Bruce'a Areny zdobył Jozy Altidore. Zawodnik Toronto FC po raz pierwszy wpisał się na listę strzelców w 19. minucie, a drugą bramkę zdobył w 43. minucie, zamieniając rzut karny na gola.
Po jednym trafieniu na rzecz ekipy gospodarzy zapisali na swoje konta Christian Pulisic w 8. oraz Bobby Wood w 63. minucie.
W innym meczu Meksyk pokonał Trynidad i Tobago 3:1. Gole dla gospodarzy strzelali Hirving Lozano, Javier Hernandez, a także Hector Herrera. Bramkę dla gości spotkania zdobył natomiast Shahdon Winchester.
Liderem strefy CONCACAF wciąż jest Meksyk, który zapewnił sobie już grę w fazie grupowej mundialu. Drugie miejsce zajmuje Kostaryka z dorobkiem 15 punktów, trzecie Stany Zjednoczone z 12 "oczkami" na koncie, a czwartę Panama, która uzbierała dotąd 10 punktów. Stawkę zamyka Honduras oraz Panama.