El. MŚ: Wysokie zwycięstwo Bośni i Hercegowiny

CP DC Press/Shutterstock
Bośnia i Hercegowina pewnie pokonała u siebie Gibraltar 5:0 w sobotnim meczu grupy H eliminacji mistrzostw świata 2018.

Gospodarze do przerwy mieli dwubramkowe prowadzenie po strzałach Vedada Ibisevicia. W drugiej połowie kolejne gole strzelili Avdija Vrsajević i Edin Visca. Rezultat ustalił w doliczonym czasie gry Ermin Bicakcić.

Bośniacy po tej wygranej zajmują drugie miejsce w tabeli z 10 punktami na koncie. W następnej kolejce zagrają u siebie z Grecją. Natomiast podopieczni Jeffa Wooda zajmują ostatnią lokatę z pięcioma porażkami. W kolejnym spotkaniu zmierzą się przed własną publicznością z Cyprem.

Cypryjczycy w sobotę bezbramkowo zremisowali u siebie z Estonią. Obie reprezentacje zdobyły po cztery punkty i zajmują odpowiednio czwarte i piąte miejsce.

W ostatnim meczu grupy H w tej kolejce liderująca Belgia zagra przed własną publicznością z Grecją. Początek spotkania o godzinie 20.45.