El. MŚ: Zwycięstwa Senegalu i Burkina Faso, hat-trick Nakoulmy

Jake Brown, wikipedia
Senegal pokonał u siebie RPA 2:1, a Burkina Faso rozbiła Wyspy Zielonego Przylądka 4:0 w meczach 6. kolejki grupy D decydującej fazy eliminacji MŚ 2018 w strefie Afryki.
Na Stade Leopold Senghor w Dakarze prowadzenie miejscowym dał dziesięć minut po przerwie Opa Nguette. Wyrównał dziesięć minut później Percy Tau.
"Lwy Terangi", które już wcześniej wywalczyły sobie awans na mundial w Rosji, czwarte zwycięstwo w decydującej fazie eliminacji zapewniły sobie dopiero w doliczonym czasie, kiedy to na listę strzelców wpisał się Serigne Kara.
Popularni "Bafana Bafana" po czwartej porażce pozostali na ostatnim miejscu w klasyfikacji tej grupy. Na drugiej lokacie zmagania ukończyła Burkina Faso, która na finiszu walki o wyjazd do Rosji rozbiła Wyspy Zielonego Przylądka 4:0.
Na Stade du 4 Aout w Ouagadougou aż trzykrotnie do siatki rywali celnie przymierzył doskonale znany z występów w Polsce napastnik Nantes Prejuce Nakoulma. Trzecią wygraną w tych eliminacjach "Ogierów" przypieczętował jeszcze w doliczonym czasie gry Banou Diawara.