Eliminacje LM: Wygrana SSC Napoli, grali Polacy

Ververidis Vasilis / Shutterstock.com
SSC Napoli przed własną publicznością pokonało OGC Nice 2:0 (1:0) w pierwszym meczu czwartej rundy eliminacji Ligi Mistrzów.
Pierwszego gola na Stadio San Paolo strzelił już w 13. minucie spotkania Dries Mertens. Belg wykorzystał dośrodkowanie Lorenzo Insigne i strzałem z bliskiej odległości pokonał golkipera rywali.
Wynik na 2:0 ustalił w 70. minucie Jorginho. Reprezentant Włoch pewnym uderzeniem zamienił rzut karny na gola.
Mecz sędziował polski arbiter, Szymon Marciniak, a na placu gry pojawiło się dwóch reprezentantów naszego kraju. W 59. minucie Piotr Zieliński zmienił Marka Hamsika, z kolei w 70. minucie w miejsce Driesa Mertensa pojawił się Arkadiusz Milik.
Gospodarze kończyli mecz w dziewiątkę, bowiem czerwone karki obejrzeli Vincent Koziello i Alassane Plea.
Rewanż zostanie rozegrany 22 sierpnia na Allianz Riviera w Nicei.