Eliminacje MŚ 2018: Argentyna z Brazylią na remis

Celso Pupo/Shutterstock
Prowadzona przez Gerardo Martino reprezentacja Argentyny zremisowała w Buenos Aires z Brazylią 1:1 (1:0) w meczu eliminacji do mistrzostw świata 2018 w strefie południowoamerykańskiej.

Pierwszego gola w tym spotkaniu zdobył tuż po upływie drugiego kwadransa gry Ezequiel Lavezzi, który pewnym strzałem z najbliższej odległości pokonał bramkarza Canarinhos, Alissona Beckera.

Do wyrównania doprowadził w 58. minucie rywalizacji grający na co dzień w rodzimym Santosie Lucas Lima. 25-latek świetnym strzałem z woleja wpakował futbolówkę do siatki niepewnie interweniującego golkipera Argentyny.

Warto zaznaczyć, iż goście kończyli ten mecz w osłabieniu, po tym jak w 88. minucie z boiska wyleciał za nadmierną ostrość w grze David Luiz.

Po trzech rozegranych meczach Brazylia z dorobkiem czterech punktów zajmuje czwarte miejsce. Dużo gorzej na tym etapie kwalifikacji spisują się Albicelestes, którzy plasują się na przedostatniej lokacie. Co więcej, jak do tej pory nie zanotowali oni na swoim koncie wygranej.