Nadchodzące
Ważne
Koniec
W trakcie
Nadchodzące

Elitserien: Dackarna pokonała mistrza, niezły występ Janowskiego

Maciej Janowski
Źródło zdjęcia: Stefan Holm/Shutterstock

Dackarna Malilla pokonała u siebie Smedernę Eskilstuna 49:41 w szlagierowym spotkaniu czternastej rundy rozgrywek szwedzkiej Elitserien.

Dzięki dziesiątej wygranej w sezonie "Gryfy", które zyskały również bonus za lepszy bilans w dwumeczu, zapewniły sobie pierwsze miejsce po rundzie zasadniczej.

Gospodarzy do sukcesu poprowadził Maciej Janowski. Wrocławianin w pięciu biegach wywalczył dziesięć punktów. Siedem "oczek" uzbierał Patryk Dudek, który wygrał swoje dwa ostatnie wyścigi, a kolejnych sześć dołożył Paweł Przedpełski.

Wśród osłabionych brakiem kontuzjowanego Fredrika Lindgrena gości prym wiódł Niels Kristian Iversen. Duńczyk w pięciu swoich próbach zgromadził czternaście punktów i tylko Janowski w ostatnim wyścigu zawodów był w stanie pokonać Skandynawa. Tylko dwa "oczka" w trzech podejściach dorzucił Krzysztof Buczkowski.

Broniący tytułu "Kowale" doznali w ten sposób trzeciej porażki w bieżących rozgrywkach i zakończyli rundę zasadniczą na trzeciej lokacie w klasyfikacji.

Źródło: asinfo
Wszystkie

Sportbuzz

Dyskusja

0
{{comment.created_datetime}}
(Edytowany)
{{comment.user_score.team_A_name}}
{{comment.user_score.team_A_score}}:{{comment.user_score.team_B_score}}
{{comment.user_score.team_B_name}}
Edytuj (jeszcze przez {{minuteUnit}})
Ranking

Bukmacherzy

Kod rejestracyjny: MEGABONUS. Szczegóły po kliknięciu w przycisk "Sprawdź".

Brak ryzyka na start. Szczegóły po kliknięciu w przycisk "SPRAWDŹ".

Brak ryzyka na start. Szczegóły po kliknięciu w przycisk "Sprawdź".

×
Włącz powiadomienia przeglądarkowe i otrzymuj od nas najważniejsze wiadomości sportowe! Kliknij w poniższą instrukcję i dowiedz się, jak to zrobić.