Embiid poprowadził Philadelphia 76ers do wygranej

W meczach ligi NBA rozegranych z piątku na sobotę Philadelphia 76ers po dogrywce wygrała u siebie z Charlotte Hornets 133:132. Gospodarzy do zwycięstwa poprowadził Joel Embiid.
Spotkanie w Wells Fargo Center lepiej rozpoczęli koszykarze z Filadelfii, którzy po dwóch kwartach prowadzili piętnastoma punktami. W drugiej połowie meczu Charlotte Hornets odrobili jednak straty i do wyłonienia zwycięzcy potrzebna była dogrywka. W dodatkowym czasie minimalnie lepsi byli gospodarze, którzy ostatecznie wygrali 133:132.
Świetny mecz rozegrał Joel Embiid, który dla gospodarzy rzucił 42 punkty, był również bardzo skuteczny w walce pod tablicami, zbierając 18 piłek.
Philadelphia 76ers ma znakomity bilans meczów u siebie: siedem zwycięstw i ani jednej porażki. W tabeli Konferencji Wschodniej zajmuje trzecie miejsce. Charlotte Hornets jest z kolei na siódmej pozycji.
Pierwszy raz w tym sezonie na własnym parkiecie przegrali koszykarze Denver Nuggets, którzy ulegli Brooklyn Nets 110:112. Gospodarzom nie pomógł świetny występ Nikoli Jokicia. Serb zdobył 37 punktów i zanotował 21 zbiórek.
Nuggets przegrali drugi mecz z rzędu i w Konferencji Zachodniej zajmują trzecie miejsce. Brooklyn Nets z kolei po trzecim kolejnym zwycięstwie jest ósmą ekipą na Wschodzie.