Emocjonująca końcówka w Lipsku! Freiburg wyszarpał punkt na wyjeździe

MDI / Shutterstock.com
Freiburg zremisował z RB Lipsk 1:1 (1:0) w wyjazdowym meczu 26. kolejki Bundesligi. To spora niespodzianka - gospodarze stracili punkty w trzecim ligowym spotkaniu z rzędu.
Piłkarze z Lipska przez całą pierwszą połowę mieli przewagę, lecz nie zdołali przełożyć jej na zdobycie gola. Bardziej zdecydowani byli goście.
W 34. minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego do piłki dopadł Manuel Gulde, który z bliska dał przyjezdnej drużynie prowadzenie. Dziesięć minut później Christian Gunter mógł strzelić na 0:2, ale uderzył obok bramki.
Kwadrans po przerwie dobrą okazję RB Lipsk zmarnował Kevin Kampl. Uderzył on w kierunku bramki gości, ale jeden z obrońców wybił piłkę.
Kampl zrehabilitował się kilkanaście minut później, gdy asystował przy wyrównującej bramce Yussufa Poulsena. W końcówce goście zdobyli jeszcze gola, ale po analizie VAR okazało się, że był spalony, wobec czego trafienie Robina Kocha nie zostało uznane.