Emocjonujące derby Londynu. Zwycięstwo Chelsea, piękny gol Zahy [WIDEO]

alphaspirit / shutterstock
Emocjonujące derby Londynu dla Chelsea. "The Blues" wygrali na wyjeździe z Crystal Palace 3:2.
Mecz zaczął się świetnie dla gości, którzy objęli prowadzenie już w 6. minucie. Po akcji Williana z bliska do siatki trafił Oliver Giroud.
W 27. minucie było już 2:0. Znów ważną rolę odegrał Willian, który zagrał w pole karne do Christiana Pulisicia, a ten huknął przy bliższym słupku bramki Guaity.
Gospodarze złapali kontakt po siedmiu minutach. Wilfried Zaha przejął piłkę w środku pola i kropnął z niemal trzydziestu metrów. Trafił pod poprzeczkę - Kepa nie zdołał zatrzymać jego uderzenia.
Chelsea podwyższyła prowadzenie w 71. minucie. Do bramki trafił Tammy Abraham, który od niedawna przebywał na boisku. Anglik wykorzystał sytuację sam na sam z Guaitą.
Odpowiedź Crystal Palace była natychmiastowa. W 72. minucie gola dla gospodarzy strzelił Christian Benteke. W końcówce drużyny Roya Hodgsona nie było stać na doprowadzenie do wyrównania.
Dzięki zwycięstwu Chelsea awansowała na trzecie miejsce w tabeli. Zajmujące je dotąd Leicester City ma o jeden mecz mniej. Crystal Palace jest czternaste.
Marcin Karbowski07 Jul 2020 · 21:00