Empoli przegrało z Udinese, grał Drągowski

asinfo
Piłkarze Udinese Calcio wygrali przed własną publicznością z Empoli FC 3:2 (3:2) w niedzielnym meczu 31. kolejki włoskiej Serie A.
Na Dacia Arena całe zawody między słupkami gości z Toskanii zaliczył Bartłomiej Drągowski. Przyjezdni dwukrotnie przed przerwą prowadzili. Najpierw po sprytnie rozegranym rzucie wolnym i strzale w długi róg Francesco Caputo, a następnie po technicznym uderzeniu przy słupku Bośniaka Rade Krunica.
Drągowskiego dwukrotnie jednak zaskakiwał Rodrigo Javier de Paul. Argentyńczyk najpierw celnie przymierzył z dystansu, a następnie wykorzystał rzut karny. Polskiego bramkarza pokonał również tuż przed przerwą płaskim strzałem zza linii pola karnego Rolando Mandragora.
Po zmianie stron grający w osłabieniu zespół z Udine utrzymał już korzystny wynik i "Zebry" po ósmej wygranej w sezonie przesunęły się na piętnaste miejsce w tabeli. Zespół z Toskanii doznał natomiast trzeciej porażki w pięciu ostatnich meczach i pozostał tuż nad strefą spadkową klasyfikacji.