Eredivisie. Emocjonująca końcówka meczu PSV. Goście uratowali remis

Emocjonująca końcówka meczu PSV. Goście uratowali remis
kivnl/Shutterstock
Piłkarze SC Heerenveen zremisowali u siebie z PSV Eindhoven 2:2 (2:0) w najbardziej zaciętym sobotnim meczu 22. kolejki holenderskiej Eredivisie.
Na Abe Lenstra Stadion prowadzenie gospodarzom zapewnił po trzech minutach gry uderzeniem zza narożnika pola karnego Mitchell van Bergen. Spory błąd przy interwencji popełnił jednak Jeroen Zoet. Dwadzieścia minut przed przerwą podwyższył technicznym strzałem w długi róg z pola karnego Michel Vlap.
Sygnał do odrabiania strat dał obrońcom tytułu niespełna kwadrans po zmianie stron Gaston Pereiro. Urugwajczyk popisał się kapitalnym uderzeniem z rzutu wolnego. Mistrzowie Holandii punkt uratowali w piątej minucie doliczonego czasu gry, kiedy to indywidualną akcją w polu karnym rywali, zakończoną skutecznym płaskim strzałem, błysnął rezerwowy Donyell Malen.
Zespół z Brabancji zachował w ten sposób miano niepokonanego w tym sezonie i umocnił się nieznacznie na pozycji lidera tabeli. Drużyna z Fryzji natomiast po trzecim remisie z rzędu przesunęła się na trzynastą lokatę w klasyfikacji.