Eredivisie: Heracles Almelo pokonał Spartę Rotterdam

Dziurek/Shutterstock
Piłkarze Heraclesu Almelo pokonali przed własną publicznością ze Spartą Rotterdam 3:2 (1:0) w meczu 16. kolejki holenderskiej ekstraklasy.
Gospodarze objęli prowadzenie na Polman Stadion już w 6. minucie dzięki bramce Driesa Wuytensa. Przy trafieniu Belga asystował Brandley Kuwas.
Po zmianie stron do wyrównania doprowadzili goście za sprawą gola strzelonego przez Nicka Proschwitza w 46. minucie. Zawodnicy Heraclesu ponownie wyszli na prowadzenie w 74. minucie, kiedy do siatki rywali trafił Reuven Niemeijer.
Przyjezdni doprowadzili do remisu w 76. minucie, kiedy drugą bramkę zdobył Proschwitz. Gola na wagę zwycięstwa zespołu z Almelo tuż przed końcowym gwizdkiem sędziego strzelił Vincent Vermeij.
Podopieczni Johna Stegemana zajmują obecnie 9. miejsce w tabeli Eredivisie, z kolei drużyna Alexa Pastoora plasują się na 17. pozycji.