Eredivisie: Jedenaste zwycięstwo Ajaksu w sezonie

alphaspirit / shutterstock
Ajax Amsterdam pokonał przed własną publicznością SBV Excelsior 3:1 (1:1) w czwartkowym meczu 16. kolejki holenderskiej ekstraklasy.
Na Amsterdam ArenA pierwszego gola w 23. minucie strzelił Siem De Jong. Holenderski pomocnik wykorzystał dośrodkowanie z prawej strony Davida Neresa i uderzeniem z bliskiej odległości pokonał golkipera rywali.
Jeszcze przed przerwą goście doprowadzili do wyrównania. W 40. minucie Mike van Duinen strzelił gola bezpośrednim uderzeniem z rzutu wolnego.
Po zmianie stron bramkę zdobył w 57. minucie Kasper Dolberg, który pewnym strzałem zamienił rzut karny na gola. Wynik na 3:1 ustalił w 86. minucie Hakim Ziyech.
Podopieczni Marcela Keizera zajmują obecnie drugie miejsce w ligowej tabeli, natomiast zespół Mitchella van der Gaaga plasuje się na 12. pozycji.