Eredivisie: Kolejna porażka Rody, Kurto na ławce

E v Schoonhoven, wikicommons
Roda Kerkrade przegrała u siebie z Heraclesem Almelo 0:3 (0:2) w jedynym piątkowym spotkaniu 26. kolejki rozgrywek holenderskiej Eredivisie.
Na Parkstad Limburg Stadion całe zawody z perspektywy ławki rezerwowych gospodarzy obserwował Filip Kurto. Prowadzenie przyjezdnym zapewnił po niespełna kwadransie gry kapitalnym uderzeniem z rzutu wolnego Brandley Kuwas.
Sześć minut przed przerwą podwyższył precyzyjnym płaskim strzałem w długi róg z narożnika pola karnego Szwed Kristoffer Peterson. Sukces gości przypieczętował jeszcze w ostatniej minucie efektownym uderzeniem z dystansu Peter van Ooijen.
Podopieczni Johna Stegemana dzięki dziewiątej wygranej w sezonie przesunęli się na dziewiąte miejsce w tabeli. "Górnicy" z Limburgii po trzeciej porażce z rzędu pozostali natomiast na przedostatniej lokacie w klasyfikacji.