Eredivisie: PEC Zwolle przerwało dobrą passę, Parzyszek na ławce

Leofvisser, wikipedia
Piłkarze PEC Zwolle przegrali na wyjeździe z HFC ADO Den Haag 0:4 (0:2) w piątkowym meczu 18. kolejki holenderskiej ekstraklasy.
Na Cars Jeans Stadion bramki dla gospodarzy starcia strzelało dwóch piłkarzy - Erik Falkenburg oraz Bjorn Mars Johnsen.
Holenderski pomocnik zarówno w 23., jak i 52. minucie pokonał golkipera rywali strzałami z bliskiej odległości. Z kolei reprezentant Norwegii wpisał się na listę strzelców w 44. oraz 63. minucie.
Całe spotkanie na ławce rezerwowych przyjezdnych przesiedział Piotr Parzyszek, który w trwającym sezonie rozegrał dotąd 12 ligowych spotkań i strzelił jednego gola.
Dla podopiecznych Johna Van't Shipa to pierwsza porażka od sześciu kolejek. Po raz ostatni przegrali 19 listopada z PSV (0:1).
Zawodnicy ADO Den Haag zajmują obecnie siódme miejsce w ligowej tabeli, z kolei gracze PEC plasują się na czwartej pozycji.