Eredivisie: PSV na remis w meczu z Heerenveen

kayintveen / Shutterstock.com
PSV Eindhoven zremisowało przed własną publicznością z SC Heerenveen 2:2 (2:0) w najciekawiej zapowiadającym się sobotnim meczu 24. kolejki holenderskiej Eredivisie.
Na Philips Stadion gospodarze wypracowali sobie dwubramkową przewagę w ostatnim kwadransie pierwszej połowy. Najpierw celnym uderzeniem głową popisał się Kolumbijczyk Santiago Arias, a dziewięć minut później podwyższył technicznym strzałem zza linii pola karnego Luuk de Jong.
Grający w przewadze, po czerwonej kartce dla Hirvinga Lozano, całą drugą połowę goście zdołali odrobić straty. Kontaktową bramkę po świetnym rozegraniu rzutu rożnego strzelił Stijn Schaars, a osiem minut przed końcem, po błędzie golkipera, wyrównał z bliska Irańczyk Reza Ghoochannejhad.
Zespół z Fryzji po drugim z rzędu remisie przesunął się na ósme miejsce w tabeli. Drużyna z Brabancji podzieliła się punktami z rywalami po raz drugi w tym sezonie i umocniła się nieznacznie na pozycji lidera klasyfikacji.