Eredivisie: Siedem bramek w Zwolle, dwa trafienia Parzyszka

facebook.com/feyenoord
PEC Zwolle uległ u siebie Feyenoordowi Rotterdam 3:4 (0:2) w ostatnim niedzielnym w meczu 28. kolejki holenderskiej Eredivisie.
Na IJsseldelta Stadion zawody z ławki rezerwowych rozpoczął Piotr Parzyszek. Polak osiemnaście minut przed końcem zastąpił Mustafę Saymaka, który zdobył pierwszą bramkę dla gospodarzy.
Parzyszek po niespełna kwadransie gry wykorzystał rzut karny, a dwie minuty przed końcem strzelił z kilku metrów kontaktową bramkę. Były to jego odpowiednie trzecie i czwarte trafienia w bieżących rozgrywkach.
Wcześniej dwukrotnie na listę strzelców wpisał się Robin van Persie, a prowadzenie ubiegłorocznych mistrzów Holandii podwyższyli po zmianie stron uderzeniem z dystansu Karim El Ahmadi oraz z bliska Tonny Vilhena.
Dzięki czternastej wygranej w sezonie zespół z portowego miasta awansował na czwarte miejsce w tabeli. "Blauwvingers" doznali natomiast dziesiątej porażki w bieżących rozgrywkach i pozostali na siódmej lokacie w klasyfikacji.