Eredivisie: Skromne zwycięstwo Twente

Ultras ge, wikipedia
FC Twente pokonało na własnym stadionie NEC Nijmegen 1:0 (0:0) w meczu 9. kolejki holenderskiej ekstraklasy. Decydującą o trzech punktach dla gospodarzy bramkę zdobył Peet Bijen.

Na listę strzelców młody środkowy obrońca wpisał się w 68. minucie rywalizacji. Wówczas wykorzystał on drobne zamieszanie tuż przed bramką i pewnym strzałem z pięciu metrów pokonał bezradnego w tej sytuacji Benjamina Kirstena.

Dla Czerwonych jest to dopiero drugie zwycięstwo w bieżącej kampanii ligowej. Zdecydowanie lepiej na początku radzą sobie gracze z Nijmegen, którzy na tym etapie plasują się na siódmym miejscu. Do podium podopieczni Fabera Ernesta tracą tylko pięć "oczek".

Warto zaznaczyć, iż od pierwszej do ostatniej minuty na placu gry przebywał były obrońca Pogoni Szczecin, Wojciech Golla. Dla 23-letniego środkowego obrońcy było to dziewiąte spotkanie w tym sezonie.