Eredivisie: Sparta Rotterdam uległa zespołowi AZ Alkmaar 0:2

youtube.com
Sparta Rotterdam przegrała u siebie z AZ Alkmaar 0:2 w piątkowym meczu 5. kolejki holenderskiej Eredivisie.
Goście mogli objąć prowadzenie w 23. minucie. Rzutu karnego nie wykorzystał jednak Wout Weghorst. 25-letni napastnik zrehabilitował się kilkanaście minut później i wyprowadził przyjezdnych na prowadzenie. Ten sam zawodnik w 61. minucie skompletował dublet, przypieczętowując czwartą wygraną swojej drużyny w tym sezonie.
Podopieczni Aleksa Pastoora po tej porażce zajmują 12. miejsce w tabeli i mają na swoim koncie pięć punktów. W następnej kolejce zagrają na wyjeździe z ADO Den Haag.
Natomiast zespół prowadzony przez Johna van den Broma zdobył 12 „oczek” i awansował na pozycję wicelidera. Jego kolejnym rywalem będzie u siebie SBV Excelsior.