Eredivisie: Vitesse pokonało osłabiony Feyenoord

facebook.com/feyenoord
Vitesse Arnhem pokonało przed własną publicznością Feyenoord Rotterdam 3:1 (1:1) w niedzielnym meczu 23. kolejki rozgrywek holenderskiej Eredivisie.
Na GelreDome prowadzenie obrońcom tytułu zapewnił precyzyjnym płaskim strzałem tuż przy słupku Tonny Vilhena, któremu przytomnie w polu karnym zagrywał Steven Berghuis.
Wyrównał dwie minuty przed przerwą strzałem głową Gruzin Guram Kaszia. Dwadzieścia minut po zmianie stron Bilal Basacikoglu ujrzał czerwoną kartkę i gospodarze wykorzystali osłabienie rywali już po kolejnej minucie, kiedy to uderzeniem głową zaskoczył golkipera przyjezdnych Bryan Linssen.
27-letni napastnik cztery minuty przed końcem również głową przypieczętował jeszcze sukces zespołu z Geldrii, który po dziesiątej wygranej w sezonie umocnił się na siódmej pozycji w tabeli.
Drużyna z portowego miasta, która kończyła zawody w "dziewiątkę" doznała natomiast szóstej porażki w bieżących rozgrywkach i pozostała na czwartej lokacie w klasyfikacji.