Eredivisie: Zacięty mecz i zwycięska końcówka AZ

youtube.com
Alkmaar Zaanstreek pokonał u siebie FC Groningen 3:2 (0:0) w pierwszym niedzielnym meczu 28. kolejki holenderskiej Eredivisie.
Na AFAS Stadion wszystkie bramki padły w drugiej połowie. Osiem minut po zmianie stron efektownym zagraniem piętą prowadzenie gospodarzom zapewnił Norweg Jonas Svensson. Niespełna kwadrans później podwyższył z bliska Guus Til.
Po kolejnych czterech minutach kontaktową bramkę płaskim strzałem z kilku metrów uzyskał Tom van Weert. Siedem minut przed końcem wyrównał efektownym uderzeniem z dystansu do wyrównania doprowadził Japończyk Ritsu Doan.
Dopiero w doliczonym czasie gry losy konfrontacji rozstrzygnął Alireza Jahanbachsch. Irańczyk, który wcześniej asystował przy pierwszym golu w tych zawodach, wykorzystał precyzyjne dośrodkowanie z rzutu rożnego i strzałem głową umieścił piłkę w siatce.
Dzięki osiemnastej wygranej w sezonie dwukrotni mistrzowie Holandii umocnili się na trzeciej pozycji w tabeli. Podopieczni Ernesta Fabera doznali natomiast jedenastej porażki w bieżących rozgrywkach i pozostali na trzynastej lokacie w klasyfikacji.