Eredivisie: Zespół Mateusza Klicha pokonał PEC Zwolle, grali Polacy

Tomasz Bidermann / shutterstock.com
FC Utrecht pokonał przed własną publicznością PEC Zwolle 2:1 (2:0) w sobotnim meczu 23. kolejki rozgrywek holenderskiej Eredivisie.
Na Galgenwaard Stadion w podstawowym składzie gospodarzy wybiegł na murawę Mateusz Klich. Pomocnika reprezentacji Polski szesnaście minut przed końcem zastąpił Niemiec Lukas Gortler. Sześć minut później w ekipie gości na ostatnie dziesięć minut pojawił się Piotr Parzyszek.
Dwubramkową przewagę miejscowym do przerwy zapewnili strzałami z bliska Gyrano Kerk oraz Marokańczyk Zakaria Labyad. Rozmiary porażki zmniejszył w doliczonym czasie gry po uderzeniu z rzutu karnego Mustafa Saymak.
Dzięki drugiej wygranej z rzędu trzykrotni triumfatorzy Pucharu Holandii umocnili się na szóstej lokacie w tabeli. "Blauwvingers" doznali natomiast trzeciej porażki w czterech ostatnich meczach i pozostali na piątej pozycji w klasyfikacji. Obie drużyny dzieli już tylko punkt.