Eredivisie: Zespoły FC Utrecht i ADO Den Haag podzieliły się punktami, grał Klich

Tomasz Bidermann / shutterstock.com
FC Utrecht zremisował przed własną publicznością z HFC ADO Den Haag 3:3 (1:0) w pierwszym niedzielnym meczu 30. kolejki holenderskiej ekstraklasy.
Na Galgenwaar bramki dla drużyny gospodarzy zdobyli odpowiednio Sander van de Streek w 43. oraz Gyrano Kerk w 73. minucie.
Z kolei gole dla przyjezdnych strzelali Bjorn Johnsen w 54. minucie, a także Tom Beugelsdijk, który wpisał się na liście strzelców nieco ponad dziesięć minut później.
Kiedy wszystko wskazywało na to, że mecz zakończy wynikiem 2:2, w doliczonym czasie gry najpierw bramkę dla ADO zdobył Elson Hooi, a dwie minuty później trafienie na rzecz ekipy z Utrechtu zanotował Zakaria Labyad.
Spotkanie w wyjściowej jedenastce FC Utrecht rozpoczął Mateusz Klich, który opuścił plac gry w 65. minucie i został zastąpiony przez Cyriela Dessersa. Był to dziesiąty ligowy występ Polaka w tym sezonie.
Podopieczni Jeana-Paula de Jonga zajmują obecnie piąte miejsce w tabeli Eredivisie, natomiast zawodnicy prowadzeni przez AlfonsaGroenendijka plasują się na ósmej pozycji.