Erling Haaland się nie zatrzymuje! Dublet Norwega i zwycięstwo Borussii Dortmund [WIDEO]

Borussia Dortmund pokonała Union Berlin 4:2. Bohaterem spotkania został Erling Haaland.
W kadrze meczowej Unionu nie znalazł się dziś Tymoteusz Puchacz. Paweł Wszołek cały mecz przesiedział na ławce rezerwowych.
Prowadzenie Borussii Dortmund w 10. minucie zapewnił Raphael Guerreiro. Portugalczyk oddał fantastyczne uderzenie.
Po 25 minutach BVB prowadziło już dwoma bramkami. Na listę strzelców wpisał się niezawodny Erling Haaland, któremu asystował Thomas Meunier.
W drugiej połowie samobójcze trafienie zanotował Marvin Friedrich. W 57. minucie na 3:1 trafił Max Kruse. Napastnik wykorzystał rzut karny.
Na dziesięć minut przed końcem Union zdobył bramkę kontaktową. Do siatki trafił Andreas Voglsammer. Erling Haaland szybko wybił jednak gościom z głowy myśli o remisie. Norweg kilkadziesiąt sekund później w efektownym stylu skompletował dublet.
Borussia wygrała i wskoczyła na drugie miejsce w tabeli. W ligowej klasyfikacji strzelców Haaland dogonił Roberta Lewandowskiego. Obaj mają na koncie po siedem bramek.
Adam Kłos19 Sep 2021 · 19:22