Espanyol Barcelona lepszy od Rayo Vallecano

RCD Espanyol wygrał przed własną publicznością z Rayo Vallecano 2:1 (1:0) w poniedziałkowym meczu 28. kolejki hiszpańskiej Primera Division.

Kibice zgromadzeni na Estadi Cornella-El Prat na pierwsze trafienie w tym spotkaniu czekali do 12. minuty. Na listę strzelców wpisał się wówczas Abraham. 30-latek wykorzystał dogranie Marco Asensio i pokonał bramkarza rywali strzałem z pierwszej piłki z około pięciu metrów.

Goście doprowadzili do wyrównania dopiero w 67. minucie za sprawą Bebe. Portugalczyk popisał się znakomitym uderzeniem z narożnika pola karnego. Niespełna kwadrans przed końcowym gwizdkiem sędziego gospodarze ponownie wyszli na prowadzenie. Bramkę zdobył Hernan Perez, który trafił do siatki uderzeniem z woleja.

Espanyol zajmuje aktualnie 14. miejsce w tabeli Primera Division. Drużyna "Pericos" ma na swoim koncie 31 punktów, z kolei Rayo Vallecano zdobyło do tej pory pięć "oczek" mniej i znajduje się tuż nad strefą spadkową.