Espanyol wygrał na wyjeździe z Granadą

Maxisport/Shutterstock
Granada CF przegrała u siebie z Espanyolem Barcelona 1:2 (1:2) w jedynym piątkowym meczu 38. kolejki rozgrywek hiszpańskiej Primera Division.

Na Estadio Nuevo Los Carmenes prowadzenie przyjezdnym zapewnił już po trzech minutach gry strzałem z bliska Brazylijczyk Leo Baptistao. Pięć minut później Ruben Vezo niefortunnie skierował piłkę do własnej bramki i było już 0:2.

Po niespełna kolejnym kwadransie Brazylijczyk Andreas Pereira uderzeniem zza linii pola karnego zdobył kontaktową bramkę, ale na więcej gospodarzy nie było już stać.

Zespół z Andaluzji doznał w ten sposób 26. porażki w sezonie i zakończy sezon na ostatnim miejscu w tabeli. Katalońskie "Papużki" natomiast dzięki piętnastej wygranej w bieżących rozgrywkach awansował na ósmą pozycję w klasyfikacji.