Espanyol znów bez wygranej. Tym razem przegrał z Osasuną

Christian Bertrand/Shutterstock
RCD Espanyol przegrał u siebie z CA Osasuną 2:4 (1:0) w meczu 15. kolejki La Liga. Dla gospodarzy to piąte z rzędu spotkanie bez wygranej.
Po pierwszej połowie wydawało się, że Espanyol może przerwać zła passę. W 20. minucie prowadzenie ekipie z Barcelony dał Marc Roca, wykorzystując rzut karny.
Na początku drugiej połowy goście w ciągu trzech minut zdołali strzelić dwa gole. Najpierw Ruben Garcia trafił głową, a potem Luis Ezequiel Avila skutecznie egzekwował rzut karny.
Od 52. minuty zespół z Pampeluny grał w dziesiątkę po czerwonej kartce Facundo Roncaglii. Gospodarzom to niewiele dało, bo nie potrafili skorzystać z przewagi jednego piłkarza.
W końcówce to Osasuna zdobyła dwie kolejne bramki. Jon Moncayola uciekł obrońcom i strzelił w krótki róg. Roberto Torres z kolei zamienił jedenastkę na gola.
Drużyna " Periquitos" w doliczonym czasie gry zmniejszyła jeszcze rozmiary porażki. Jonathan Calleri zdobył bramkę po efektownym strzale.
W tabeli La Liga Osasuna jest ósma z dorobkiem 22 punktów. Espanyol znajduje się w strefie spadkowej, na dziewiętnastej pozycji, mając na koncie 9 punktów.