EuroBasket 2015: Hiszpania przegrała z Serbią

efecreata mediagroup/Shutterstock
Sensacyjnym wynikiem zakończył się mecz Hiszpanii z Serbią. Mistrzowie Europy z 2009 i 2011 roku oraz brązowi medaliści z poprzedniego turnieju przegrali 70:80.

Pau Gasol i spółka zaczęli zgodnie z planem i wysoko wygrali pierwszą kwartę 21:11. Potem jednak być może zlekceważyli rywala, a ten ich po prostu stłamsił. Od pierwszych minut drugiej kwarty spotkania zaczął mocno nacierać i wygrał ją 23:15.

W trzeciej odsłonie Serbowie poszli za ciosem wygrywając aż różnicą 12 oczek - 28:16. Ostatnia kwarta to emocje do samego końca. Jeszcze parę minut przed końcem pojedynku Serbia prowadziła zaledwie 3 punktami. Hiszpanie jednak ostatecznie przegrali całe spotkanie 70:80.

Hiszpania - Serbia 70:80 (21:11, 15:23, 16:28, 18:18)

Hiszpania: Gasol 16, Reyes 13, Ribas 11, Mirotić 10, Fernandez 10, Llull 6, Rodriguez 2, Hernangomez 2, Claver, San Emeterio

Serbia: Bjelica 24, Nedović 14, Teodosić 12, Bogdanović 8, Erceg 7, Marković 5, Kalinić 4, Raduljica 4, Milosavljević 2, Kuzmić.