EuroBasket: Przegrywamy z Izraelem, ale mamy awans

Andrzej Romański/PZKosz.pl
Polacy przegrali z Izraelem w swoim czwartym meczu podczas EuroBasketu. Na szczęście biało-czerwoni zagwarantowali już sobie awans do 1/8 finałów.

Pierwszą, niezwykle wyrównaną kwartę, wygraliśmy 24-22. Drugą jednak zagraliśmy fatalnie, przegrywając 8-13. W 10 minut popełniliśmy zdecydowanie za dużo błędów, notując aż 10 strat. Do przerwy Polacy tracili więc 3 punkty do rywala.

Po wznowieniu gry udało się nawet doprowadzić do remisu - po 43, potem po "trójce" Cela wyszliśmy na prowadzenie, ale na wiele więcej nie było nas już stać. Trzecią kwartę wygraliśmy wprawdzi dwoma punktami, to jednak oznaczało ciągle niekorzystny wynik.

W czwartej kwarcie pozwoliliśmy Izraelowi na minimalne powiększenie prowadzenia, ale rywal cały czas był w zasięgu. W 38 minucie odrobiliśmy większość strat i traciliśmy zaledwie punkt. Wtedy jednak przeciwnicy zrewanżowali się celnym rzutem za trzy punkty. Potem w dwóch kolejnych akcjach Waczyński trafił cztery rzuty osobiste i znów zrobił się tylko punkt straty.

Ostatnie kilkadziesiąt sekund to festiwal fauli i przerw na żądanie. Na 8 sekund przed końcem przegrywaliśmy 71-73, potem oba zespoły zdobyły jeszcze po dwa punkty i ostatecznie Izrael triumfował 75-73.