Europe Cup: Śląsk wygrał, porażka Turowa Zgorzelec

Dariush M/Shutterstock
Koszykarze Śląska Wrocław pokonali Inter Bratysława 80:75, a PGE Turów Zgorzelec przegrał po dogrywce z Helios Suns Domzale 86:97 w FIBA Europe Cup.

Śląsk wygrał po bardzo zaciętej walce z rywalami ze Słowacji. Początek spotkania w wykonaniu zespołu z Wrocławia wyglądał jednak koszmarnie - 4:19. Pierwszą kwartę przegrali aż 11:21. W drugiej polscy koszykarze przebudzili się i zaczęli odrabiać straty. Wygrali ją 29:12 i wyszli na 7-punktową przewagę. Trzecia i czwarta kwarta były najbardziej wyrównane. Trzecią trzema punktami wygrali Słowacy, w ostatniej Śląsk okazał się lepszy i wygrał ostatecznie całe spotkanie.

Dzięki zwycięstwu Śląsk Wrocław jest bardzo bliski awansu do kolejnej rundy - wystarczy wygrana Royal Hali Gazientep nad BC Siauliai.

Przebieg drugiego meczu polskiej drużyny w Europe Cup był zupełnie inny. Turów Zgorzelec fantastycznie rozpoczął spotkanie, wygrywając pierwszą partię 27:15. Potem jednak w każdej kolejnej kwarcie przegrywali kilkoma punktami, przez co rywale doprowadzili do remisu i dogrywki. W niej zdecydowanie lepsi okazali się przeciwnicy ze Słowenii - wygrali dogrywkę 14:3.

To trzecia porażka Turowa w Europe Cup, ale polski zespół wciąż zajmuje drugie, premiowane awansem, miejsce.

WKS Śląsk Wrocław - Inter Bratysława 80:75 (11:21, 29:12, 24:27, 16:15)

PGE Turów Zgorzelec - Helios Suns Domzale 86:97 (27:15, 13:20, 24:26, 19:22, d.3:14)