Everton FC przełamał serię porażek. Przegrana zespołu Łukasza Fabiańskiego

charnsitr / shutterstock.com
Everton FC wygrał u siebie z West Hamem United 2:0 w pierwszym sobotnim meczu 9. kolejki angielskiej Premier League. Drużyna z Goodison Park przerwała w ten sposób serię czterech ligowych porażek.
"The Toffees" objęli prowadzenie w 17. minucie. Bernard oszukał obrońców w polu karnym, a następnie z ostrego kąta pokonał wychodzącego z bramki Roberto Jimeneza, który zastępuje kontuzjowanego Łukasza Fabiańskiego.
Potem miejscowi mieli kilka świetnych okazji do podwyższenia wyniku, ale brakowało im skuteczności. W końcówce groźniej zaatakowała ekipa z Londynu, lecz Jordan Pickford ostatecznie zdołał zachować czyste konto. W doliczonym czasie gry Everton FC przypieczętował wygraną. Pięknym strzałem zza pola karnego popisał Gylfi Sigurdsson.
Po tym zwycięstwie podopieczni Marco Silvy zajmują 12. miejsce w tabeli ze zdobytymi 10 punktami. W następnej kolejce zmierzą się na wyjeździe z Brighton & Hove Albion.
Natomiast zespół prowadzony przez Manuela Pellegriniego plasuje się na ósmej pozycji z 12 "oczkami" na koncie. Kolejnym rywalem drużyny ze stolicy Anglii będzie Sheffield United.