Everton FC - West Ham United: Przełamanie gości. Wynik meczu, składy i bramki

Przełamanie West Hamu United! Cały mecz Fabiańskiego
Tomasz Bidermann / Shutterstock.com
W 5. kolejce Premier League Everton FC przegrał na własnym boisku z West Hamem United 1:3. Dla gości to pierwsze punkty w tym sezonie.
"Młoty" rozgrywki ligowe rozpoczęły bardzo źle, od czterech kolejnych porażek. Fatalną passę West Ham przełamał w piątej serii wygrywając z Evertonem 3:1.
Bohaterem pierwszej połowy był Andriy Yarmolenko, który dwukrotnie wpisywał się na listę strzelców. Jeszcze przed przerwą gospodarze zdobyli kontaktową bramkę, a do siatki trafił Gylfi Sigurdsson.
W 61. minucie londyńczycy powiększyli jednak prowadzenie po golu Marko Arnautovicia. Trafienie Austriaka jak się okazało było ostatnim na Goodison Park.
West Ham United wygrał zatem premierowy mecz w tym sezonie, wywalczył pierwsze punkty i w tabeli przesunął się na 16. pozycję. W zespole gości całe spotkanie w bramce rozegrał Łukasz Fabiański.
Everton FC natomiast przegrał po raz pierwszy w tym sezonie i zajmuje 10. pozycję.