Everton krok bliżej utrzymania w Premier League! West Ham wygrał, a Fabiański zachował czyste konto

Daniel Hambury/Pressfocus
West Ham nie miał większych problemów w starciu z Norwich. Łukasz Fabiański i spółka wygrali 4:0.
Norwich mogło podejść do tego spotkania bez większej presji. Już tydzień temu "Kanarki" straciły szansę na utrzymanie w Premier League.
Z kolei West Ham szukał okazji do powrotu na zwycięskie tory. W czwartek ekipa Davida Moyesa przegrała z Eintrachtem Frankfurt i odpadła w półfinale Ligi Europy.
"Młoty" szybko zabrały się do pracy. W 12. minucie wynik meczu otworzył Said Benrahma.
Po dwóch kwadransach zespół z London Stadium prowadził już 2:0. Tym razem sposób na defensywę Norwich znalazł Michail Antonio, najlepszy strzelec West Hamu w tym sezonie.
Jeszcze przed przerwą Benrahma skompletował dublet. W pierwszej połowie Norwich nie oddało ani jednego celnego strzału i zasłużenie przegrywało różnicą trzech bramek.
Tuż po przerwie Samuel Byram trafił do siatki. Gol jednak nie został uznany z powodu zagrania ręką. W 65. minucie to ekipa WHU trafiła na 4:0 za sprawą pewnego strzału Manuela Lanziniego z rzutu karnego.
Norwich nie zdołało do końca meczu zdobyć nawet honorowej bramki. Czyste konto zachował Łukasz Fabiański.
Po zwycięstwie West Ham nadal zajmuje siódme miejsce w tabeli. Londyńczycy tracą do szóstego Manchesteru United trzy punkty, ale mają do rozegrania jeszcze jeden zaległy mecz.
W drugim meczu rozgrywanym od godziny 15:00 Leicester mierzyło się z Evertonem i przegrało 1:2. Pod większą presją byli podopieczni Franka Lamparda, którzy przed pierwszym gwizdkiem zajmowali miejsce w strefie spadkowej.
Wynik spotkania już w 6. minucie otworzył Witalij Mykołenko, któremu asystował Alex Iwobi. Prędko jednak gospodarze z King Power Stadium odpowiedzieli za sprawą trafienia Patsona Daki.
Jeszcze w pierwszej połowie Michael Keane musiał zastąpić Yerry'ego Minę. Na 2:1 dla Evertonu trafił jednak inny stoper, Mason Holgate.
W drugiej połowie Leicester próbowało doprowadzić do remisu, jednak ataki drużyny Brendana Rodgersa były przewidywalne i niezbyt groźne. Jedynie w okolicach 70. minuty Jordan Pickford musiał dwukrotnie interweniować po strzałach Daki i Barnesa.
Everton dowiózł jednobramkowe prowadzenie do końca, dzięki czemu wydostał się ze strefy spadkowej. Na 18. miejsce spadło Leeds.
Adam Kłos08 May 2022 · 16:54
Źródło: Własne