Everton pogrzebał marzenia West Hamu o Lidze Mistrzów! Łukasz Fabiański nie zatrzymał "The Toffees" [WIDEO]

Screen z TV
Piłkarze West Hamu na cztery kolejki przed końcem Premier League mieli wszystko w swoich rękach - przy komplecie zwycięstw zagraliby w kolejnej edycji Ligi Mistrzów. Marzenia prysły jednak błyskawicznie, bo w niedzielę przegrali 0:1 z Evertonem.
Podopieczni Davida Moyesa z pewnością bardzo ucieszyli się piątkową porażką Leicester City. Sami stanęli jednak w niedzielę przed trudnym zadaniem. Nie mogli bowiem pozwolić sobie na wpadkę z Evertonem.
Tymczasem to właśnie goście jako piersi trafili do siatki w 24. minucie. Wówczas Ben Godfrey obsłużył Dominica Calverta-Lewina, który wykorzystał sytuację sam na sam z Łukaszem Fabiańskim.
Później Polak dwukrotnie stawał na wysokości zadania. Najpierw świetnie obronił uderzenie Gylfiego Sigurdssona z rzutu wolnego, później zatrzymał Richarlisona, utrzymując West Ham w grze.
W kolejnych minutach wreszcie obudziły się "Młoty". Precyzji zabrakło jednak Saidowi Benrahmie oraz Vladimirowi Coufalowi. Ten drugi był bliski wyrównania w drugiej połowie, lecz trafił jedynie w słupek.
W końcówce niewiele brakowało, aby wynik podwyższył Joshua King. Zawodnik Evertonu tuż po wejściu na boisko stanął przed szansą na gola, lecz także jego strzał wylądował tylko na słupku.
Ostatecznie Everton wygrał z West Hamem 1:0, dzięki czemu wciąż ma realne szanse na awans do europejskich pucharów. Wydaje się, że "Młoty" muszą pożegnać się natomiast z marzeniami o grze w Champions League.
Maciej Pietrasik09 May 2021 · 19:24