Ewa Piątkowska mistrzynią Europy!

28 lis 2015 | 07:48 0
Ewa Piątkowska mistrzynią Europy!
Źródło zdjęcia: YouTube
Niemka Marie Riederer musiała uznać wyższość Ewy Piątkowskiej, która na gali Rzeszów Boxing Night została dziś w nocy mistrzynią Europy.

Polka zaczęła walkę znakomicie. W pierwszej rundzie atakowała, była agresywniejsza od rywalki, która chroniła się za podwójną gardą. 

Kolejne dwa starcia to już próby ataków Riederer, jednak Piątkowska pokazywała, że jest wyraźnie szybsza od 4 lata młodszej przeciwniczki i nadal kontrolowała przebieg zdarzeń. 

W czwartej rundzie nie wydarzyło się nic ciekawego, za to w piątej Niemka spróbowała odważniejszych ataków, nie były to jednak ani groźne, ani specjalnie skoordynowane próby. Piątkowska w dalszym ciągu miała wszystko pod kontrolą.

Szóste starcie to kontynuacja: spokoju Polki, która wyraźnie prowadziła już na punkty, a także niemocy rywalki. Okazało się to ciszą przed burzą, bowiem w siódmej rundzie Piątkowska zdecydowanie zaatakowała, po jednym z ciosów Riderer zachwiała się, a jej nos zaczął krwawić.

W kolejnych dwóch starciach nasza zawodniczka nadal była "w uderzeniu", Niemka z sekundy na sekundę traciła złudzenia, że jest w stanie odwrócić losy pojedynku. 

Dziesiąta runda tylko przypieczętowała wcześniejszy obraz walki - Piątkowska znów zdecydowała się na zryw i jeśli sędziowie mieli jeszcze jakiekolwiek wątpliwości, ataki z finałowego starcia musiały je rozwiać.

I rzeczywiście - jednogłośną decyzją sędziów Ewa Piątkowska wygrała to starcie (99:91, 99:91, 99:91), zdobywając wakujący pas organizacji EBU kategorii półśredniej.
Źródło: własne
Komentarze
{{comment.created_datetime}}
{{comment.user_score.team_A_name}}
{{comment.user_score.team_A_score}}:{{comment.user_score.team_B_score}}
{{comment.user_score.team_B_name}}
Ranking

Promocje bukmacherskie

Bonus 350 PLN dla nowych graczy u najpopularniejszego bukmachera w Polsce
Odbierz bonus 400PLN na start i korzystaj z szerokiej oferty zakładów i wysokich kursów
Wpisz kod 'meczyki' i wpłać min. 100zł, a poza bonusem 100% do 600zł, otrzymasz też dodatkowych 50zł na start!
Postaw pierwszy zakład, a jeśli przegrasz, otrzymasz zwrot utraconych środków. Załóż konto z Meczyków, aby otrzymać 110zł bez ryzyka.
Do góry News Tabela Zawodnicy Dyskusja