F1. Charles Leclerc wywalczył pole position przed Grand Prix Singapuru! Fatalne kwalifikacje Maxa Verstappena

Xin Jiapo/Pressfocus
Charles Leclerc wywalczył pole position przed Grand Prix Singapuru. Kwalifikacje fatalnie skończył Max Verstappen.
Pierwsze okrążenia pomiarowe w klasyfikacjach uzyskali George Russell i Lewis Hamilton. Nieznacznie szybszy był młodszy z brytyjskich zawodników. Po chwili obu kierowców Mercedesa pogodził Max Verstappen, który przejechał okrążenie w czasie 1:54.395, dzięki czemu objął prowadzenie.
Holender wygrał pierwszy etap kwalifikacji, będąc szybszym od Hamiltona, Charlesa Leclerka, Sergio Pereza i Carlosa Sainza. Do Q2 nie awansowali Nicholas Latifi, Alex Albon, Esteban Ocon, Daniel Ricciardo i Valtteri Bottas.
Q2 idealnie rozpoczął Leclerc. Lider Ferrari pojechał okrążenie o ponad 1,5 sekundy szybciej od drugiego Hamiltona. Do gry wkroczyli jednak kierowcy Red Bulla, Verstappen wskoczył na drugie miejsce, a Perez na trzecie. Leclerc był szybszy od Holendra o jedynie 0,38 sekundy. Na koniec Q2 Verstappena wyprzedził jeszcze Hamilton.
Ogromną niespodzianką tych kwalifikacji był brak awansu Russella do Q3. Poza Brytyjczykiem na tym etapie odpadli Guanyu Zhou, Sebastian Vettel, Mick Schumacher i Lance Stroll.
Na początku Q3 problemy z nabraniem odpowiedniej prędkości miał Max Verstappen. Po pierwszym okrążeniu pomiarowym mistrz świata zajmował dopiero szóste miejsce, a całej stawce przewodził znakomicie dysponowany Hamilton.
Decydujący etap kwalifikacji należał do Charlesa Leclerka. Monakijczyk był szybszy od Pereza, Hamiltona, Sainza i Fernando Alonso. Max Verstappen wystartuje dopiero z ósmej pozycji. Holender pod koniec kwalifikacji zjechał z toru i nawet nie walczył o poprawę swojego czasu.
Grand Prix Singapuru odbędzie się jutro o godzinie 14:00.
Adam Kłos01 Oct 2022 · 16:06