F1. Robert Kubica osiemnasty w Grand Prix Francji. Trwa dominacja kierowców Mercedesa [WIDEO]

Robert Kubica przed Russellem w Grand Prix Francji. Trwa dominacja kierowców Mercedesa [WIDEO]
cristiano barni / shutterstock.com
Robert Kubica zajął 18. miejsce w Grand Prix Francji. Lewis Hamilton z Mercedesa znów okazał się bezkonkurencyjny.
Tutaj przeczytasz relację na żywo z wyścigu.
Początek wyścigu nie przyniósł zmian na czołowych pozycjach. Pierwsze miejsce utrzymał Lewis Hamilton, a za nim plasowali się Bottas i Leclerc. Robert Kubica awansował na 17. pozycję. Polak po raz kolejny w tym sezonie pokazał, że bardzo dobrze radzi sobie na starcie. Niestety, polski kierowca na kilku kolejnych okrążeniach został wyprzedzony przez rywali.
Na 6. okrążeniu Kubica i Russell zamykali stawkę kierowców, walcząc między sobą o 19. miejsce. Brytyjczyk próbował wyprzedzić Polaka, ale wpadł na stojący tuż przy torze znacznik. Kubica w swoim bolidzie nie miał jednak większych szans w rywalizacji z kolegą zespołu i na 19. okrążeniu kierowcy zamienili się miejscami.
Kubica przyjechał na metę jednak przed Russellem. To pierwsza taka sytuacja w tym sezonie F1. Brytyjczyk uszkodził skrzydło bolidu i musiał odwiedzić pit-stop dwa razy w ciągu siedmiu okrążeń. Wyścigu nie ukończył Romain Grosjean, który miał problemy z bolidem.