Fabiański: Remis z Kazachstanem? Taki zimny prysznic był nam potrzebny

Tomasz Bidermann/Shutterstock
Łukasz Fabiański uważa, że remis z Kazachstanem w ostatecznym rozrachunku może mieć dobry wpływ na zespół.

Polska w pierwszym spotkaniu tylko zremisowała na wyjeździe z Kazachstanem 2:2. - Uważam, że potrzebny był nam taki zimny prysznic. Ostatnie zgrupowanie przebywało jeszcze w euforii po EURO 2016, gdzieś w tym meczu przez krótki fragment to się uwidoczniło. Przez kilkanaście minut zabrakło koncentracji w kluczowych momentach. Wiemy, że z każdym rywalem trzeba walczyć na maksimum możliwości przez 90 minut, ale na chwilę chyba o tym zapomnieliśmy i ta świadomość nam została przypomniana. Dobrze jednak, że stało się to w pierwszym meczu. Takie zejście na ziemię i kubeł zimnej wody mogą być pożyteczne - stwierdził golkiper Swansea cytowany przez serwis laczynaspilka.pl.

Łukasz Fabiański wypowiedział się również na temat najbliższego rywala biało-czerwonych, Danii. - Wiemy, że to silny zespół, mający w szeregach bardzo dobrych zawodników o wysokich umiejętnościach indywidualnych. Oczywiście, bardziej kojarzę zawodników grających na co dzień w Premier League, jak Christian Eriksen. To zawodnik, który się wyróżnia, jest motorem napędowym ataku. Świetnie wykonuje stałe fragmenty gry, ma bardzo dużo pozytywnych cech. Trzeba się jednak jak najlepiej przygotować taktycznie jako zespół, nie można się skupiać na jednym zawodniku, bo to zespół zbudowany z wielu piłkarzy o wysokiej klasie i na tym trzeba się skoncentrować - podkreślił.