Falstart Macieja Skorży. Lech Poznań gładko ograny przez Raków Częstochowa

Press Focus
Raków Częstochowa zwyciężył 3:1 Lecha Poznań w drugim sobotnim meczu PKO BP Ekstraklasy. Świetne zawody rozegrali Marcin Cebula oraz reprezentant Polski - Kamil Piątkowski.
Pierwsze spotkanie pod wodzą nowego-starego trenera, Macieja Skorży, nie mogło ułożyć się dla “Kolejorza” gorzej. Raków objął prowadzenie już w 10. minucie gry, kiedy dośrodkowanie z rzutu rożnego autorstwa Marcina Cebuli sfinalizował na długim słupku Fran Tudor.
Jeszcze w pierwszej połowie, po kolejnej centrze Cebuli ze stałego fragmentu gry, drugiego gola dla gospodarzy zdobył po mocnym uderzeniu piłki głową Kamil Piątkowski.
Lech odpowiedział tuż po przerwie, kiedy akcję rezerwowego Jana Sykory zamienił na kontaktowe trafienie Mikael Ishak.
Zaledwie kilka minut później Raków odzyskał jednak dwubramkową przewagę. W roli asystenta wystąpił tym razem Piątkowski, a rezultat meczu ustalił efektownym strzałem z powietrza znakomity tego popołudnia Cebula.
Dzięki wygranej podopieczni Marka Papszuna umocnili się na trzecim miejscu w ligowej tabeli. Lech pozostaje na 11. pozycji.
Adam Kłos17 Apr 2021 · 19:25